Notion vs Trello: Ποιο εργαλείο διαχείρισης έργου είναι καλύτερο για εσάς
Miscellanea / / November 29, 2021
Η χρήση αρθρωτών λύσεων που ενισχύουν την παραγωγικότητα, όπως το Notion, το Coda και το Airtable, μπορεί αρχικά να μοιάζει με πρόκληση. Ωστόσο, σταδιακά θα καταλάβετε τα αποτελεσματικά κομμάτια, διατηρώντας παράλληλα όλες τις πληροφορίες και την ομάδα σε ένα μέρος. Από την άλλη πλευρά, υπάρχουν αποδεδειγμένα λογισμικά όπως το Trello, το Asana και το Jira με μία μόνο λειτουργία στο μυαλό. Εάν έχετε μπερδευτεί μεταξύ του Notion και του Trello να διαχείριση έργων και εργασιών, θα τα συγκρίνουμε σε αυτήν την ανάρτηση για να σας βοηθήσουμε να επιλέξετε ένα.
![Έννοια εναντίον τρέλου](/f/2bcc97edefcaa5833ed7922e12b26581.png)
Με την πρώτη ματιά, τόσο το Notion όσο και το Trello μοιάζουν. Λοιπόν, και οι δύο σας επιτρέπουν να διαχειριστείτε μεγάλα έργα σαν επαγγελματίας. Αλλά η ιδέα δεν θα μπορούσε να είναι διαφορετική.
Η έννοια βασίζεται σε πρότυπα διαχείρισης έργου για να ξεκινήσετε. Ενώ ο Trello ακολουθεί τη δοκιμασμένη και δοκιμασμένη μέθοδο Kanban για να μετακινήσει μπλοκ καθώς το έργο προχωρά.
Σε αυτήν την ανάρτηση, θα συγκρίνουμε τόσο το Notion όσο και το Trello σε διάφορους παράγοντες. Τα σημεία συζήτησης περιλαμβάνουν διεπαφή, δυνατότητες, κοινή χρήση, τιμή, δυνατότητες διαχείρισης και πολλά άλλα. Ας αρχίσουμε.
Επίσης στο Guiding Tech
Διαθεσιμότητα μεταξύ πλατφορμών
Το Notion είναι διαθέσιμο σε iOS, Android, Mac, Windows και Web. Για να παρέχει μια απρόσκοπτη εμπειρία σε όλες τις πλατφόρμες, η εταιρεία χρησιμοποιεί την ίδια διεπαφή χρήστη σε κινητά, υπολογιστές και ιστό.
Το μόνο μου παράπονο είναι οι εφαρμογές για κινητές συσκευές Notion. Αντί να είναι εγγενείς, είναι ουσιαστικά περιτυλίγματα ιστού.
Επισκεφθείτε την Έννοια
Το Trello έχει το πάνω χέρι, γιατί είναι διαθέσιμο σε iOS, Android, macOS, Windows και Web. Υποστηρίζει επίσης όλα τα μεγάλα προγράμματα περιήγησης.
Παρόλο που και οι δύο εφαρμογές είναι προσβάσιμες σε κινητές πλατφόρμες, η εμπειρία εξυπηρετείται καλύτερα στον ιστό.
Επισκεφθείτε το Trello
Διεπαφή χρήστη
Η έννοια εμφανίζεται σαν ένας φαρδύς λευκός καμβάς. Μπορείτε να προσθέσετε πρότυπα σε αυτό και να αρχίσετε να οργανώνετε τα πράγματα.
Οι κύριες επιλογές, όπως σελίδες και υποενότητες, βρίσκονται στα αριστερά. Το θέμα με το Notion είναι ότι δεν θα ρίξει κάθε λεπτομέρεια στον χρήστη. Οι επιλογές επεξεργασίας είναι διαθέσιμες μόλις χρησιμοποιήσετε την εντολή '/'.
![Έννοια u](/f/6bcaeec1cee9015ca21e4eb0ead3378c.png)
Η απομνημόνευση των χρήσιμων εντολών Notion θα σας βοηθήσει να εξοικονομήσετε χρόνο αργότερα.
Στην αρχική οθόνη του Trello, θα βρείτε πίνακες όλους τους πίνακες που είδατε πρόσφατα και τους προσωπικούς πίνακες. Μπορείτε να δημιουργήσετε μια ομάδα, να προσθέσετε ένα όνομα και, στη συνέχεια, να ενσωματώσετε σχετικές ενότητες πίνακα που σχετίζονται με το έργο.
![Trello ui](/f/bb649db114bb2d7c077d901da60390bd.png)
Μπορείτε επίσης να αλλάξετε το φόντο του πίνακα για να ταιριάζει με το συναίσθημα και το στυλ του έργου.
Επίσης στο Guiding Tech
Διαχείριση Έργων και Εργασιών
Μπορείτε να δημιουργήσετε λίστες υποχρεώσεων στο Notion και στο Trello. Αυτό μειώνει την εξάρτησή σας από τη συνεχή μετακίνηση σε λίστες από άλλες εφαρμογές υποχρεώσεων όπως το Todoist ή το TickTick.
Θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε πρότυπα στο Notion. Μπορείτε να βρείτε πολλά πρότυπα υποχρεώσεων στη Συλλογή προτύπων αντιλήψεων και μπορείτε να επιλέξετε ένα σύμφωνα με τις απαιτήσεις σας.
Το πρότυπο εβδομαδιαίας ατζέντας της Notion είναι το αγαπημένο μου για τη διαχείριση μικρών έργων και το συνιστώ ταπεινά σε όλους.
![Έννοια διαχείρισης εργασιών](/f/473a589e1418871a4ea22c4a568f480b.png)
Μπορείτε να του δώσετε ένα σχετικό όνομα, να προσθέσετε μια φωτογραφία εξωφύλλου και ένα εικονίδιο για να ξεκινήσετε. Τώρα, προσθέστε εργασίες κάτω από τις καθημερινές και ως μπόνους, μπορείτε να ενσωματώσετε ειδοποιήσεις υπενθύμισης.
Πληκτρολογήστε «/υπενθύμιση» και προσθέστε την ημερομηνία και την ώρα για να λαμβάνετε ειδοποίηση σε κινητό ή υπολογιστή.
![Εννοιολογικός οδικός χάρτης](/f/de683a3c57a00868e324dc1751966876.png)
Όσο για τη διαχείριση μεγάλων έργων, Το Notion προσφέρει πολλά πρότυπα διαχείρισης έργων. Μεταξύ αυτών, το Roadmap είναι το αγαπημένο μου. Για μένα, το πρότυπο Οδικού Χάρτη είναι σαν το Trello στα στεροειδή.
Μπορείτε να παρακολουθείτε τα συνεχιζόμενα έργα, να προσθέτετε προβλήματα, να ενσωματώνετε ετικέτες, να τα μοιράζεστε με ένα μέλος της ομάδας και πολλά άλλα. Όχι μόνο αυτό, αλλά μπορεί κανείς επίσης να πατήσει στην καρτέλα και να δει όλες τις λεπτομέρειες σχετικά με αυτήν.
Μπορείτε να προσθέσετε όσα κατάλληλα περιεχόμενα τραπεζιού θέλετε. Μετά από αυτό, πρέπει να ενσωματώσετε ετικέτες και κουμπιά για να αξιοποιήσετε το μέγιστο από το πρότυπο.
![Θέματα εννοιών](/f/069b51c75649cda4916cf465e5816420.png)
Trello Δημοσίευσε τη διαχείριση έργων τύπου Kanban με τη λειτουργία μεταφοράς και απόθεσης και τηρεί τη δύναμή της ορίζοντας την ως προεπιλεγμένη επιλογή.
Το Trello παραμένει στη βασική άποψη του πίνακα. Με βάση τις απαιτήσεις σας, μπορείτε να δώσετε στον πίνακα ένα σχετικό όνομα και να ρυθμίσετε το όλο θέμα. Εδώ είναι πώς το χρησιμοποιώ.
Έχω προσθέσει εργασίες στις καρτέλες που έχουν ανατεθεί, σε εξέλιξη, σε εξέλιξη, σε αναθεώρηση και σε ολοκληρωμένες καρτέλες για το χρονοδιάγραμμα του προϊόντος. Προσθέτω ετικέτες στις εργασίες σε ένα σχετικό μέλος της ομάδας, προσθέτω λεπτομέρειες όπως εικόνα, περιγραφή και συνομιλία στο μενού σχολίων.
![Trello διαχειριστείτε](/f/436c87de3e6451a6d7764fa4ee86e5b9.png)
Για την παρακολούθηση σφαλμάτων, έχω φτιάξει έναν ξεχωριστό πίνακα που δείχνει τα έργα που βρίσκονται σε εξέλιξη στην εταιρεία. Κάτω από κάθε έργο, προσθέτω προβλήματα προόδου της εφαρμογής, προσθέτω ετικέτα στο μέλος της ομάδας, προσθέτω λεπτομέρειες και στιγμιότυπο οθόνης του σφάλματος και το αρχειοθετώ μόλις διορθωθεί.
![Έργα Trello](/f/14b529283349071cf14314abf8af0c9c.png)
Τούτου λεχθέντος, το Notion μπορεί να είναι λίγο μπερδεμένο και συντριπτικό οι άνθρωποι που μόλις ξεκινούν με αυτό. Η διαδικασία περιλαμβάνει την εύρεση του κατάλληλου προτύπου για εσάς. Το Trello έχει πιο φιλική προς το χρήστη διαδικασία για να ξεκινήσετε.
Χαρακτηριστικά και Κοινή χρήση
Το Trello βασίζεται στην ενοποίηση τρίτων με άλλες εφαρμογές. Ονομάζονται power-ups. Η λίστα των εφαρμογών είναι ατελείωτη εδώ. Είναι προσεκτικά ταξινομημένο σε υποενότητες στο μενού Power-up. Είμαι σίγουρος ότι θα πέσει πάνω σε κάτι που χρησιμοποιείτε καθημερινά.
Χρησιμοποιώντας τα power-ups, μπορείτε να προσθέσετε εργασίες Trello και στο Ημερολόγιο Google. Το Trello αισθάνεται επίσης οπτικά ευχάριστο με ελάχιστες προσπάθειες.
![Ενεργοποιήσεις Trello](/f/0df5598ed116ad6409fc4a2e4d736407.png)
Η ιδέα είναι ότι μπορεί να είναι ο απόλυτος χώρος εργασίας σας για να οργανώσετε τις πληροφορίες σας και το έργο των ομάδων σας. Μπορείτε να δημιουργήσετε ένα πρόγραμμα παρακολούθησης συνδρομών, ένα εργαλείο χρηματοδότησης, μια σελίδα παρακολούθησης βιβλίων και πολλά άλλα. Οι πιθανότητες είναι ατελείωτες.
Όπως ήταν αναμενόμενο, και το λογισμικό σάς επιτρέπει να προσκαλείτε μέλη σε έναν πίνακα ή έναν χώρο εργασίας. Θα βρείτε όλες τις δραστηριότητες των μελών στον πίνακα ειδοποιήσεων.
Τιμολόγηση
Το Notion είναι δωρεάν για προσωπική χρήση. Όσον αφορά την κοινή χρήση ομάδας, μπορείτε να προσκαλέσετε έως και 5 χρήστες σε μια ομάδα. Τα πληρωμένα προγράμματα ξεκινούν από 4 $ ανά μέλος το μήνα.
Το Trello προσφέρει την premium έκδοση που ονομάζεται Trello Gold. Με 3,75 $/μήνα, έχετε πρόσβαση σε όλες τις δυνατότητες προσαρμογής, προσθέτετε αρχεία μεγέθους άνω των 10 MB και χρησιμοποιείτε ενσωμάτωση τρίτων από τις άλλες εφαρμογές.
Επίσης στο Guiding Tech
Διαλέξτε ένα με σύνεση
Και οι δύο εφαρμογές προσφέρουν συναρπαστικές δυνατότητες διαχείρισης εργασιών και έργων με τη βοήθεια προτύπων. Ωστόσο, και τα δύο διαφέρουν όσον αφορά την εκτέλεση. Για μικρές ομάδες και έργα με ελάχιστο χρονοδιάγραμμα, θα συμβούλευα να πάτε με το Trello. Το Notion είναι πιο κατάλληλο για όσους θέλουν να οργανώσουν κάθε πιθανή μικρή λεπτομέρεια σε ένα μέρος.
Επόμενο: Η χρήση του Notion είναι ευχάριστη με τις συντομεύσεις πληκτρολογίου. Διαβάστε την παρακάτω ανάρτηση για να βρείτε τις κορυφαίες έντεκα συντομεύσεις πληκτρολογίου Notion για να αυξήσετε την παραγωγικότητά σας.